دارچین و عسل را با هم بخوری

مخلوط عسل و دارچین درمان کننده بسیاری از بیماری ها در زمان قدیم و حال می باشد . 
امروزه دانشمندان بر این عقیده هستند که عسل با وجودی که شیرین است، اما اگر در مقدار معین مصرف شود حتی برای بیماران دیابتی هم مضر نمی باشد . 
مجله معروفی درکانادا به نام WEEKLY WORLD تعداد 95 نوع بیماری که توسط عسل و دارچین درمان شده اند را نام برده است . در این مقاله با عسل و دارچین درمان کننده بسیاری از بیماری ها آشنا می شویم.
- یک قسمت عسل را در 2 قسمت آب گرم حل کرده و به آن 1 قاشق چای خوری پودر دارچین بیافزائید خمیر حاصله را روی محل درد به آرامی بمالید درد بعد از 15 دقیقه از بین خواهد رفت.
- همچنین بیماران دچار ورم مفاصل می توانند 1 فنجان آب داغ را با 2 قاشق عسل و 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و بنوشند این عمل را هر روز باید انجام دهند تا بیماری شان معالجه شود.
- مطالعات انجام شده روی این بیماران نشان داده است که اگر این بیماران قبل از صبحانه مخلوط 1 قاشق غذاخوری عسل با 4/1 قاشق چای خوری پودر دارچین را میل کنند، درد آنها بعد از 1 ماه از بین خواهد رفت بیماران مورد مطالعه نمی توانستند راه بروند اما بعد از استفاده از این روش، توانستند به راحتی شروع به راه رفتن بدون درد کنند.
- قبل از حمام کردن، 1 قاشق غذا خوری عسل به همراه 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و روی سرخود بمالید و 5-15 دقیقه صبر کنید و سپس موهای خود را بشوئید.

عفونت مثانه 
- 2 قاشق غذاخوری عسل به همراه 1 قاشق چای خوری پودر دارچین را در 1 لیوان آب گرم حل کرده و آن را بنوشید این روش باعث می شود که میکروب های مثانه را از بین برود.
درد دندان
- 5 قاشق چایخوری عسل به همراه 1 قاشق چای خوری پودر دارچین مخلوط کرده و خمیر حاصله را روی دندان خراب بمالید این عمل را 3 بار در روز انجام دهید تا دندان خراب و دردناک درمان شود.
کلسترول
2 قاشق غذاخوری عسل به همراه 3 قاشق چای خوری پودر دارچین را در مقداری برابر 2 لیوان چای حل کرده و آن را بنوشید بدین وسیله بعد از 2 ساعت کلسترول خون به اندازه 10 درصد پایین می آید.
- تحقیقات اخیر نشان داده است که مصرف عسل خالی در درمان مبتلا به کلسترول بسیار مفید است .
سرماخوردگی 
به مدت 3 روز از مخلوط 1 قاشق غذاخوری عسل گرم با 4/1 قاشق چایخوری پودر دارچین استفاده کنید این روش برای درمان سرفه مزمن، سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود. 
ناباروری 
مردان 2 قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کنند تا این مشکل برطرف شود.
زنان می توانند از پودر دارچین برای باردار شدن استفاده کنند.
زنان نابارور مقداری پودر دارچین را با 2/1 قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و آن را به طور مرتب در روز روی لثه یا دهان خود قرار دهند این کار باعث می شود که مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود.
بیماری قلبی 
خمیر عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و آن را بروی نان به جای مربا قرار دهید این روش را به طورمرتب به عنوان صبحانه میل کنید.
ازاین رو باعث پایین آوردن کلسترول، کاهش ضربان قلب، به راحتی نفس کشیدن، بهتر شدن جریان خون و جلوگیری از بیماری قلبی می شود.
بهبود سیستم ایمنی 
- استفاده روزانه از عسل و دارچین باعث حفاظت بدن از باکتری و ویروس می شود.
عسل، محتوی مقدار زیادی ویتامین و آهن می باشد و بدن را مقاوم می کند. 
- استفاده روزانه از عسل، باعث عملکرد بهتر گلبول های سفید خون می شود و در نتیجه بهتر با ویروس ها و باکتری های وارد شده به بدن می جنگد.
سوء هاضمه 
- قبل از هر وعده غذا ، پودر دارچین را روی 2 قاشق غذاخوری عسل بریزید این کار باعث می شود که اسید معده ترشح شود و غذای وارده به معده را هضم کند و از سوء هاضمه جلوگیری کند.
آنفولانزا
- عسل محتوی مواد مفید طبیعی است و به این ترتیب از آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری می کند. 
افزایش طول عمر 
- نوشیدن چای با عسل و پودر دارچین از بین برنده پیری زودرس می شود.
- 4 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق پودر دارچین را در 3 فنجان آب حل کرده و بجوشانید و مانند چای میل کنید 4-3 بار در روز به مقدار 4/1 فنجان بنوشید تا پوستی لطیف و نرم داشته باشید.
تاول
- 3 قاشق غذاخوری عسل با 1 قاشق غذا خوری پودر دارچین مخلوط کرده و قبل از خواب، روی تاول بگذارید و صبح مخلوط مالیده شده بر روی تاول را آب گرم بشویید اگر این کار را به مدت 2 هفته هر روز انجام دهید تاول را از ریشه از بین خواهید برد.
عفونت پوستی 
- تمام عفونت های پوستی و اگزما با استفاده از عسل و پودر دارچین درمان می شود.
کاهش وزن 
- 1 فنجان آب عسل و پودر دارچین را هر روز قبل از صبحانه با معده خالی بنوشید.
- اگر مخلوط گفته شده را هر روز بنوشید ، از تجمع چربی در بدن جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن می گردد.
سرطان
- عسل و دارچین ، درمان کننده سرطان های معده و استخوان شناخته شده است . 
- برای 1 ماه و 3 بار در روز، 1 قاشق غذا خوری عسل با 1 قاشق چای خوری دارچین را برای جلوگیری از سرطان مصرف کنید.
گرسنگی
- مطالعات اخیر نشان دهنده این است که شکر عسل نه تنها مضر نیست بلکه بسیار مفید می باشد .
- مقدارمساوی از عسل و دارچین جلوی گرسنگی را می گیرد.
- 1/2 قاشق غذاخوری عسل را در 1 لیوان آب و مقدار کمی پودر دارچین، باعث دمی شود که سرزنده تر و دارای انرژی بیشتر باشید .
تنفس بد 
- صبح ها 1 قاشق چای خوری عسل و دارچین را با آب گرم مخلوط کرده و بنوشیداین روش باعث راحت نفس کشیدن می شود.
کم شنوایی 
- مصرف مقدار مساوی، عسل و دارچین باعث بهبود شنوایی می شود . 
این مطالب خواص بسیار کمی از دو ماده غذایی طبیعی، عسل و دارچین بود با توجه به اینکه این دو غذای طبیعی در سرتاسر دنیا یافت می شود پس بهتر است از آنها استفاده کنیم تا سلامتی خود را تضمین نماییم.

/ 0 نظر / 12 بازدید